Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

Sisak

Radni posjet premijera Plenkovića našoj županiji

Jedna od sjednica Vlade u veljači u Sisku

Jedna od sjednica Vlade u veljači u Sisku

Radni sastanak sa sisačko-moslavačkim županom Ivom Žinićem i gradonačelnicom Siska Kristinom Ikić Baniček održao je u utorak, 20.prosinca  u sjedištu županije u Sisku premijer Andrej Plenković, istaknuvši kako je ovo devetnaesta županija koju je posjetio u protekla dva mjeseca.

 

 

Dogovoreno je da će tijekom veljače u Sisku biti održana i jedna od sjednica Vlade RH.

 

 

dsc_0013-2

 

Veliki je broj projekata koje dijelom imaju pripremljene i grad Sisak i Županija, te se neizostavno   dotaknuo i pitanja Ine, odnosno sisačke Rafinerije, istaknuvši kako će to biti jedno od ključnih zadaća aktualne Vlade.

 

 

Aktualni problemi, demografska slika Županiji, već spomenuta cestovna povezanosti, te važnost čuvanja Rafinerije i Petrokemije,bile su samo neke od tema radnog sastanka s premijerom, istaknuo je sisačko-moslavački župan Ivo Žinić.  Jedan od projekata kojem se razgovaralo je i osnivanje Sveučilišta u Sisku

 

 

Razgovaralo se i o drvnoj industriji

 

 

dsc_0025

 

Očekujemo konkretne pomake nakon ovog sastanka, koje će prepoznati i građani Siska , posebno u vezi prometne povezanosti  istaknula je gradonačelnica Siska Kristina Ikić Baniček

 

 

Gradonačelnica je pozdravila osnivanje ministarstva državne imovine , jer vjeruje da će se na taj način  brže i bolje donositi političke odluke

 

 

Podsjetimo, premijer je najavio održavanje jedne od vladinih sjednica u veljači i u Sisku. Bit će to prigoda lokalnim dužnosnicima razgovarati s ministrima koji svaki u svom resoru mogu doprinijeti rješavanju određene problematike i u našoj županiji.


 

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Još vijesti

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.