Hej, tražiš nešto?

SPORT

Još jedna Elenina norma za Gruziju

U Zagrebu je održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke

Atletičarka AK “Moslavina” Elena Pazman ispunila je svoju treću normu za sudjelovanje na Europskom atletskom prvenstvu za mlađe juniore Tbilisi 2016 koje će se održati od 14. do 17. srpnja 2016. u Gruziji.

Nakon 1500m i 2000m zapreke, na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za juniore i juniorke održanom protekli vikend u Zagrebu Elena je istrčala i normu na 3000m za 9:51,35, osvojila prvo mjesto i oborila osobni rekord. Uz njene tri norme tu je i norma Tene Desić u bacanju diska, te norma Dore Bogić na 2000m.

13418910_620429584800347_6389639662184846095_n 13450227_620800401429932_8143176563347740982_n

“Za prvenstvu u Gruziji se polako spremam još od ispunjenja prve norme i sretna sam i uzbuđena što sam uspjela istrčati i ovu treću”, kazala je Elena i dodala kako jedva čeka put u Tbilisi gdje je prošle godine već predstavljala Hrvatsku na Olimpijskom festivalu mladih zato što joj je tamo bilo jako lijepo i zato što ovaj put ide i Tena s njom.

Prvi dan Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke održan je u subotu u Zagrebu i ekipa AK Moslavine ostvarila je odlične rezultate: Elena je trčala na 1500m i osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju, Karlo Ciban je trčao na 3000m i osvojio 5. mjesto, a Florijan Rožić je na 1500m bio 11. Drugi dan prvenstva Hrvatske ostvarena su tri osobna rekorda. Utrku na 3000m trčale su Elena Pazman koja je drugi dan zaredom osvojila prvo mjesto te istrčala normu za Gruziju i Dora Bogić koja je u cilj utrčala peta. Karlo Ciban prvi je put trčao disciplinu 5000m i osvojio odlično 5 mjesto.

“Rezultati govore više od riječi. Pet normi za Europsko prvenstvo su velik uspjeh kluba i jako sam ponosan na naše atletičare i na to što nam se ostvario svakodnevni trud i rad. Hvala svima koji nas podržavaju, posebno roditeljima i obiteljima atletičara. Prije Gruzije nas još očekuje i Prvenstvo Balkana s reprezentacijom, pa ćemo u dogovoru s trenerom i stručnim timom hrvatske reprezentacije odlučiti koju će disciplinu Elena trčati na Europskom prvenstvu”, zaključio je trener Ivan Desić.