P1110410

Ministrica za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku Nada Murganić otvorila je danas novi prostor Centra za socijalnu skrb Hrvatska Kostajnica – Podružnice Dvor.

 

P1110332

 

Centar za socijalnu skrb Hrvatska Kostajnica djeluje na području četiri općine –  Dvora, Donjih Kukuruzara, Majura i Hrvatske Dubice, te  Grada Hrvatske Kostajnice, rekla je predstavljajući rad ovoga Centra i njegovih podružnica ravnateljica Dijana Vuković:

 

 

Na području djelovanja podružnice Dvor na 504 četvorna kilometra prostora ukupno je 64 naselja sa 5.570 stanovnika. Temeljem ostvarivanja prava na stalna prava / usluge ukupno je 545 korisnika, zajamčenu minimalnu naknadu prima 170 korisnika, 36 ih prima osobne invalidnine, doplatak za pomoć i njegu prima 168 korisnika, pomoć u kući 24 korisnika, a usluge smještaja osigurane su za 21 korisnika.

 

P1110384

 

Prostor u kojem je smještena podružnica CZSS Dvor je u vlasništvu Ministarstva državne imovine, a u potpunosti je obnovljen i opremljen sredstvima u iznosu od oko 690 tisuća kuna koje je osiguralo Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Izuzetno sam zadovoljna angažmanom djelatnika CZSS Hrvatska Kostajnica, svim ovim predstavljenim aktivnostima i suradnjom sa lokalnom zajednicom, rekla je ministrica Nada Murganić.

Posebno je istaknula nedovoljnu naseljenost i potrebu da se različitim mjerama stimulira građane da ostaju ili naseljavaju ovo područje.

 

 

Obitelji treba jačati i u psihološkom smislu:

 

 

 

P1110376

 

Veliki problem ovoga područja je demografija, istaknuo je danas u Dvoru i sisačko-moslavački župan Ivo Žinić:

 

 

Mjere koje ima županija su potrebne, ali nisu dovoljne, dodaje župan.

 

 

Cilj nam je omogućiti ravnomjeran razvoj svih područja naše županije, naglasio je župan i dio naših svakodnevnih aktivnosti usmjeren je ka ostvarivanju toga cilja, zaključuje župan.

 

P1110317 P1110319

 

 

Otvaranju prostora podružnice Dvor CZSS Hrvatska Kostajnica nazočili su uz ministricu Murganić i župana Ivu Žinića, zamjenici župana Ivan Celjak i Roman Rosavec, predsjednica ŽS SMŽ Ivanka Roksandić, načelnik općine Dvor Nikola Arbutina sa suradnicima, gradonačelnici i načelnici, ili njihovi zamjenici s područja susjednih gradova i općina, ravnatelji centara socijalne skrbi i podružnica u našoj županiji, te djelatnici u socijalnoj skrbi, predstavnici PP Dvor i PP Hrvatska Kostajnica, te predstavnici poduzeća i ustanova s kojima surađuje CZSS Hrvatska Kostajnica i njegova podružnica u Dvoru.

 

Dodajmo još kako je ravnateljica CZSS Hrvatska Kostajnica Dijana Vuković, uz zahvalu svima koji su pomogli da se otvaranjem novog prostora dobiju primjereniji i odgovarajući uvjeti rada kako za djelatnike Podružnice, tako i za korisnike, a posebice za osobe s invaliditetom, te zadovolje svi standardi kvalitete socijalnih usluga, posebno naglasila želju za nastavkom provođenja programa društveno korisnog rada, posebno programa javnog rada koji uključuje paket mjera za mlade „Mladi i kreativni“- koordinatori društveno korisnog rada.

P1110307 P1110314 P1110315
P1110296 P1110297 P1110379
P1110345 P1110381 P1110402
P1110412 P1110417 P1110416

 

Otvoren novi poslovni prostor Podružnice Dvor
0.00(0 glasova)
Komentara(0)

Napišite komentar