Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

Novska

[FOTO] U Novskoj održan investicijski forum Lider invest

U Poduzetničkom inkubatoru Sisačko-moslavačke županije PISMO 2 u Novskoj, u četvrtak, 4. svibnja 2023. godine održan je investicijski forum Lider invest u organizaciji poslovnog tjednika Lider. Cilj foruma, koji se održava u cijeloj Hrvatskoj, je promicanje proizvodnih investicija koje otvaraju nova radna mjesta, povećavaju izvoz i stvaraju dodanu vrijednost. Organizatori ističu kako su Novska i gaming inkubator PISMO odabrani zbog razvoja gaming industrije. Istaknuo je to i zamjenik župana Mihael Jurić koji je rekao kako su Novska i Sisačko-moslavačka županija u ovom trenutku centar najbrže rastuće svjetske industrijske grane – industrije videoigara.

„Danas smo ovdje u Novskoj gdje promoviramo gaming industriju. Poduzetnici su naše bogatstvo, ljudi koji sami zarađuju svoje plaće i temelj su gospodarstva svake županije pa tako i naše županije. Sisačko-moslavačka županija, u suradnji s Hrvatskom bankom za obnovu i razvoj, pomaže svojim poduzetnicima subvencijom kamata na poduzetničke kredite“, rekao je Jurić.

U uvodnom dijelu foruma Lider invest obratili su se još i predsjednik Županijske gospodarske komore Sisak Tihomir Babić i gradonačelnica Novske Marija Kušmiš.

Poduzetnicima su predstavljene mogućnosti financijske podrške HBOR-a, a o preprekama za stvaranje pozitivnog investicijskog okruženja, ali i o tome kako ukloniti te prepreke na panel-raspravi govorili su vlasnici i direktori tvrtki s područja naše županije.

Sisačko-moslavačka županija u ovom trenutku je jedna od najperspektivnijih mjesta za investitore s obzirom na regionalnu kartu potpora i povrat investicije koji se može ostvariti, kao i niz drugih pogodnosti za novo otvaranje tvrtki, ali i zapošljavanje radne snage u postojeće tvrtke.

Još vijesti

Kutina

U tijeku su radovi na prenamjeni/prilagođavanju dijela zgrade Doma zdravlja Sisačko-moslavačke županije u Kutini za potrebe Doma za starije i nemoćne osobe Sisak, Podružnica...

Popovača

Pod  pokroviteljstvom Grada Popovače u subotu, 03. lipnja održana je 14. županijska Izložba stoke Sisačko – moslavačke županije na kojoj je bogatstvo stočnog fonda...

KULTURA

Državni arhiv u Sisku će povodom Međunarodnog dana arhiva 2023. ugostiti izložbu „Sanitarni kordon i kostumac u Kostajnici“. Svečano otvorenje izložbe održat će se...

KULTURA

Folklorni ansambl „Etno Siscia” Sisak (u kategoriji tamburaški sastavi) i Gradski tamburaški orkestar „Ivan Goran Kovačić” Sisak (u kategoriji tamburaški orkestri) bit će predstavnici...

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.