Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

Petrinja

Petrinjska gradonačelnica Magdalena Komes organizirala prijam za nagrađene učiteljice

Ministarstvo znanosti i obrazovanja i ove godine je nagradilo najbolje i najuspješnije odgojno-obrazovne djelatnike u Hrvatskoj.

Kroz javni poziv nagrađuju se istaknuti pojedinci koji kontinuirano unaprjeđuju odgojno-obrazovni sustav Republike Hrvatske. U kriterije koji se boduju prilikom nagrađivanja ulaze, između ostaloga, mentorstvo učenicima na natjecanjima, održavanje predavanja radionica i edukacija, rad u stručnim vijećima i udrugama, objava stručnih članaka, nastavnih materijala i obrazovnih sadržaja, rad na projektima, unaprjeđenje rada škole te rad na unaprjeđenju sustava obrazovanja.

Među 511 nagrađenih nalaze se i tri petrinjske učiteljice Šeherzada Šaini Talić iz Srednje škole Petrinja, Davorka Lovrić Vlašić iz Osnovne škole “Ivan Goran Kovačić” Gora, te Pina Žilić koja predaje u Osnovnoj školi Ludina u  Velikoj Ludini i Osnovnoj školi Zorke Sever u Popovači.

Gradonačelnica Grada Petrinje, Magdalena Komes, u srijedu, 13. listopada u izmještenom prostoru Gradske uprave Grada Petrinje organizirala je prijam za nagrađene učiteljice.

 „Smatrala sam prioritetnim da vas primim u Gradsku upravu, da date do znanja široj javnosti o čemu se radi i na koji način doprinosite odgoju i obrazovanju naše petrinjske djece što je zaista hvalevrijedan doprinos jer znamo svi da su djeca budućnost i da je najpoželjnije ulaganje u našu djecu u njihovo znanje i obrazovanje.

Mi kao Gradska uprava, od silnih prioriteta koje imamo, pokušavamo barem djelomično zahvatiti svaki segment društva ali nešto o čemu ozbiljno razgovaramo i na čemu radimo je poticanje izvrsnosti naše djece i osnovali smo jednu radnu skupinu na čelu s profesorom Ivanom Prskalom, mojim zamjenikom,  koji će vjerujem na tome temeljito raditi zajedno sa svojim suradnicima i zaista želimo potaknuti darovitu djecu i izvrsnu djecu da dođu do izražaja, da napreduju, da pokažu sve što znaju, da nam ne ostaju na nekoj razini na kojoj ne bi trebali biti, dakle da se razvijaju i da pokažu svoje potencijale u čemu ćete im naravno i vi pomagati kao nositelji obrazovnih institucija, a znam da u Petrinji ima jako puno darovite djece koja to definitivno zaslužuju.

Čestitke od srca, hvala vam što pronosite ime grada Petrinje i što sudjelujete svojim aktivnostima, svojim marljivim radom u odgoju i obrazovanju naše djece, nastavite tako i dalje i proširite taj svoj entuzijazam i na ostale kolege da vas bude što više i da imamo što kvalitetniju i bolju djecu u našem gradu.“

– kazala je gradonačelnica.

Pina Žilić, profesorica glazbene kulture u Osnovnoj školi Ludina u  Velikoj Ludini i Osnovnoj školi Zorke Sever u Popovači, zahvalila se gradonačelnici na prijemu pritom istaknuvši:

„Mi učitelji nismo navikli na nikakve velike časti ni pohvale. Meni je ovo četvrta godina zaredom da sam dobila nagradu Ministarstva. Osobno želim što više doprinjeti gradu Petrinji ali to baš i ne mogu zato što kao učitelj ne radim u Petrinji i to mi je želja da jednog dana zaista mogu tu raditi. Ova godina nam je svima bila jako teška i nije bilo lako iznjedriti nikakve velike rezultate, a oni su se evo na kraju ipak dogodili tako da svaka čast kolegice, naša županija zaista treba lijepih i pozitivnih vijesti, cijela županija, a  osobito naš grad.“

– rekla je Pina Žilić.

Davorka Lovrić Vlašić, učiteljica geografije i stručna suradnica knjižničarka u Osnovnoj školi “Ivan Goran Kovačić” Gora, kazala je:

„Meni je ovo druga godina što se tiče izvrsnosti učitelja. Ponosna sam i sretna. Radim u jednoj maloj seoskoj školi gdje nam uvjeti nisu bajni, sada smo smješteni u Češkom selu kao podstanari, naša škola je oštećena u potresu ali se trudimo svim silama i dokazali smo da možemo i u ovakvim uvjetima postići najbolje.“

Šeherezada Šaini Talić, iz Srednje škole Petrinja, profesorica mikrobiologije i ekologije u gimnaziji,  te u strukovnoj školi  profesorica kemije hrane, kontrole kvalitete namirnica, istaknula je kako se ove godine  prvi puta prijavila za ovu nagradu, te dodala:

„U Srednjoj školi Petrinja se puno radi iz svih aspekata, sve kolege dosta marljivo rade. Trenutno smo ostali bez naše škole u kojoj smo imali izvrsne uvjete, sada smo u gostima u OŠ Mate Lovrak kojima smo zahvalni, kao i OŠ Jabukovac gdje smo prošle godine u drugom polugodištu smjestili maturante. Naš ravnatelj se jako bori da se nešto složi i zahvalni smo i Gavriloviću što nam  je donirao zgradu i iskreno se nadamo da će se to čim prije staviti u službu odnosno da ćemo moći raditi.“

– kazala je Šaini Talić.

Gradonačelnica Komes na kraju je istaknula da je Grad na raspolaganju za bilo kakvu pomoć u dodatnom obrazovanju ili poticanju izvrsnosti, te napomenula:

 „Za završetak gradnje srednje škole, država je osigurala zajam preko Svjetske banke. Što se tiče buduće gimnazije, koja će ostati u gradu, vidjeti ćemo za ostatak prostora ako bude eventualno viška što ćemo još tamo smjestiti, za taj objekt je sredstva osiguralo Ministarstvo kulture. Zgrada Prve osnovne škole će dobiti novu namjenu, financije je osiguralo također Ministarstvo kulture.

Ono što mi možemo kao Grad, iako iz naših sredstava neće ići obnova, možemo odrediti prioritete obnove, a sigurno će to biti zgrada gimnazije odnosno Prve osnovne škole ali i zgrada gimnazije koja će i u budućnosti imati istu namjenu koju je imala i prije i sigurno će to biti broj jedan u obnovi objekata javne namjene.“

– zaključila je gradonačelnica.

Još vijesti

Petrinja

Gradska organizacija SDP-a grada Petrinje javnosti se obratila priopćenjem koje u nastavku prenosimo u cijelosti. “Grad Petrinja zadnjih je dana u medijima po onome...

NAJAVE

Gradsko društvo Crvenog križa Petrinja u utorak, 24. svibnja, održat će akciju darivanja krvi. Akcija će biti organizirana u Policijskoj postaji Petrinja od 11...

VIJESTI

Iz Županijske uprave za ceste Sisačko – moslavačke županije obavještavaju građane da se privremeno za sav promet zatvara županijska cesta broj 3196 Nebojan Ž3198...

OBNOVA

Povjerenik Europske komisije za proračun i administraciju, Johannes Hahn, u pratnji ministra prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Ivana Paladine sa suradnicima posjetio je...

Copyright © 2021 Quirinus Portal Sva prava pridržana.