Hej, tražiš nešto?

Lekenik

Održana 15. utrka kupskih čamaca Stari Brod – Letovanić

Najuspješniji je bila posada lađara Stablina I

Na 15. Utrci kupskih čamaca Stari Brod – Letovanić nastupilo je 26 četveročlanih posada iz cijele Hrvatske, od Bjelovara do Ploča. Ukupnu pobjedu odnijela je posada Stablina I. (ovogodišnji pobjednici Maratona lađa) ispred ekipe iz Bjelovara Argo Pajo Zrnić te ekipe Udruge Lađara Sisak (ULS).

Ovo je prva pobjeda za Stablinu na rijeci Kupi, a njihova druga ekipa plasirala se na 6. mjesto u ukupnom poretku.

U kategoriji ženskih posada slavile su sisačke lađarice sa osvojenim 1. i 2. mjestom, dok su 3. mjesto osvojile Sparte iz Bjelovara.

Među posadama hrvatskih branitelja, pobjedu je odnijela posada UDRUGA VETERANA 145. BRIGADE I., 2.mjesto osvojila je UDVDR KLUB „VRBINA“ SISAK, a 3. mjesto ekipa TIGROVI.

Na prvoj utrci Kupa općine Lekenik, zlatnu medalju osvojila je ekipa domaćih dečki iz Letovanića Bove , dok je drugo mjesto zauzela ekipa također iz Letovanića, Letovanićki gusari.

Pobjednicima 15. utrke uručena je 20.000,00 kn vrijedna nagrada, novi kupski čamac, šiklja 585 sponzora Kosanović plovila te nova auto prikolica sponzora Torbarina prikolice dok je pobjednicima općinskog kupa pripao novi drveni kupski čamac.

Ostali dobitnici nagrađeni su peharima, medaljama i ostalim vrijednim nagradama sponzora.

Cjelodnevni program proslave Bartolovske nedjelje u sklopu manifestacije „Letovanić selo pokraj Kupe“ započeo je jutarnjim ribolovnim natjecanjem na drveni štap Kupa 2021.

U kategoriji seniora pobijedio je Mario Majcen, dok je u kategoriji kadeta pobjedu odnio Gabriel Majcen.

U sklopu proslave održana je sv. misa u kapeli sv. Bartola na Letovanskom Vrhu gdje je nakon mise Udruga vinogradara sv. Bartol pripremila degustaciju domaćih vina.

U popodnevnim satima održan je i zabavni program uz grupu Kupska zvona.

ribolov 01utrka camaca 02utrka camaca 01utrka camaca 02utrka camaca 03utrka camaca 04utrka camaca 05utrka camaca 06utrka camaca 07utrka camaca 08utrka camaca 09utrka camaca 10