Pcele (2)

Uslijed razornog potresa s kraja prošle godine i naknadnih podrhtavanja tla pčelari i njihove pčelinje zajednice diljem Sisačko-moslavačke županije bilježe znatne štete. Dodatne su štete potaknute niskim temperaturama, kišom i snijegom; na zelenim se površinama u rano proljeće, naime, bilježe niske razine peludi, neophodne u procesu proizvodnje meda.

Sisačko-moslavačka županija ubraja se u vodeće hrvatske krajeve kada je riječ o broju aktivnih  pčelara i pčelinjih zajednica. Svaka deseta košnica nalazi se upravo na tlu Sisačko-moslavačke županije. Više državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede RH Tugomir Majdak

 

 

Pčelari ne mogu sami, a za ukupnu poljoprivredu pčelinje zajednice izuzetno su važne

 

 

Ministarstvo nastavlja i s akcijama promocije pčelarstva, meda i proizvoda od meda

 

 

Pokrenuta je inicijativa za zaštitu meda s područja naše županije. Na razini Europske unije, naime, već je zaštićen slavonski  med

 

 

Podsjetimo, na području naše županije ukupno je 50 tisuća košnica o kojima brine 1 100 pčelara. Godišnja proizvodnja po pčelinjoj zajednici je 25 kg, što je ukupno godišnje oko tisuću tona meda.

Potpore Ministarstva poljoprivrede i donatora pčelarima s područja naše županije
0.00(0 glasova)
Komentara(0)