Hej, tražiš nešto?

SPORT

Siščanin Mihael Jajčinović srebrni na državnom natjecanju iz gimnastike

Održano u Osijeku proteklog vikenda

Siščanin Mihael Jajčinović pohađa drugi razred Tehničke škole smjer tehničar za razvoj videoigara i prva je generacija koja je upisala ovaj smjer, no ono po čemu je još poseban jest i što je ovih dana osvojio srebrnu medalju na državnom natjecanju iz gimnastike. Naime, u Osijeku se od 20. do 22. studenog 2020. održalo držano prvenstvo i završnica kupa Hrvatske u B i C programu sportske gimnastike. Mihael je član Športskog gimnastičkog kluba ‘Sokol’ Sisak, a evo što je rekao o državnom natjecanju na kojem je osvojio ovu vrijednu medalju:

Mihaelu je ovo prva medalja na državnom natjecanju, ali ima ih već mnogo s regionalnih natjecanja.

Na pitanje koji su mu ciljevi u budućnosti, Mihael otkriva:

Treninge ima svaki drugi dan po dva sata, a pred natjecanja i svaki dan pa mu je ponekad teško uskladiti školu i sport, posebice kada je škola popodne, no trud se isplati, kaže Mihael i poziva sve da se počnu baviti gimnastikom:

Inače je u svojoj kategoriji na državnom natjecanju osvojio 113 bodova, što je bilo svega 0.033 bodova manje od prvoplasiranog natjecatelja.