Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

SMŽ

U našoj županiji aktivan 41 slučaj oboljenja od bolesti Covid-19

Trenutno su u samoizolaciji 142 osobe, od početka epidemije oboljelo 208 osoba

Trenutno su u samoizolaciji 142 osobe, od početka epidemije oboljelo 208 osoba

U Sisačko-moslavačkoj županiji, na današnji dan je osam novooboljelih osoba od zarazne bolesti COVID-19. Šest je osoba s područja grada Novske, jedna osoba je s područja grada Petrinje te jedna s područja grada Siska. Kod svih osoba je poznat izvor zaraze. Preminula je jedna osoba starije životne dobi, hospitalizirana zbog zarazne bolesti COVID-19  s prisutnim komorbiditetima.

Najveći broj danas potvrđenih slučajeva oboljenja od bolesti Covid-19  na području naše županije je s područja grada Novske, gdje je u jedan Dom za starije osobe  ušao virus, rečeno je na današnjoj tiskovnoj konferenciji Stožera civilne zaštite Sisačko-moslavačke županije.  U ovoj je ustanovi do sada oboljelo   14 osoba, 12 korisnika i dva djelatnika. Na žalost jedan korisnik ovoga doma je preminuo, rekao je župan Ivo Žinić izražavajući sućut obitelji

 

 

U drugim ustanovama nema oboljelih od bolesti Covid -19, dodaje župan

 

 

Načelnik stožera Roman Rosavec odgovorio je na najčešće upite , a koji se odnose na održavanje svadbenih svečanosti

 

 

I dalje se primjenjuje Odluka o zabrani praćenja, od strane gledatelje, sportskih natjecanja, rekao je Rosavec

 

 

Pohvalio je dobru koordinaciju svih službi , posebno vezano uz broj oboljelih u Domu za starije u Novskoj

 

 

Na području nadzora PU sisačko-moslavačke aktivne su 33 mjere vezane uz Covid-19, rekao je Luka Pešut, načelnik ove policijske uprave

 

 

Bojana Hrvoić iz Zavoda za javno zdravstvo SMŽ osvrnula se na broj oboljelih u manjem Domu za starije u Novskoj

 

 

Do sada najveći broj oboljelih je s područja grada Kutine (49), potom slijedi Novska sa 48 oboljelih i Sisak s 22 oboljele osobe. 

Bez obzira na povećan broj hospitaliziranih u OB Sisak odrđuju se svi redovni poslovi, istaknuo je na tiskovnoj konferenciji ravnatelj ove ustanove dr. Tomislav Dujmenović

 

 

U bolnici je trenutno šest pacijenata kod kojih je potvrđena prisutnost korona virusa, ali su bez kliničke slike, dok su ostali pacijenti srednje teške kliničke slike. Nemamo oboljelih od bolesti Covid-19 na respiratoru, zaključio je dr. Dujmenović.

 

20200915_140631

20200915_140047

20200915_140350

20200915_135509

20200915_140648

 

 

 

 

Još vijesti

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.