Hej, tražiš nešto?

SPORT

Izvrsni rezultati petrinjskih plesača na Prvenstvu RH u 10 plesova

Specifičnost situacije zbog COVID-a 19 ograničila je mnoge sportaše tako i sportske plesače

U suorganizaciji Sportskog plesnog kluba Petrinia, Plesnog kluba Academia iz Zagreba i Hrvatskog sportskog plesnog saveza napokon je, nakon sedam mjeseci, organizirano natjecanje u najljepšem dvoranskom sportu.

Uz poduzete sve potrebne epidemiološke mjere održano je Prvenstvo Republike Hrvatske u 10 plesova – najtežoj disciplini, a petrinjski plesači su i ovaj put pokazali da su u samom vrhu sportskog plesa.

Svoje predstavnike Petrinjci su imali u svim starosnim kategorijama i kod parova i pojedinaca te u konačnici osvojili su 3 zlatne medalje, 1 srebrnu, 4 brončane, jedno 4. mjesto i jedno 7. mjesto.

Svoju izvrsnost ponovno su pokazali SPP Jakov Bjelac – Magdalena Vidas, osvojivši dva naslova prvaka RH u jednom danu. Jakov i Magdalena su u svojoj starosnoj kategoriji „starija mladež“ (youth) uvjerljivo, jednoglasnom odlukom sudaca, potvrdili 16. naslov prvaka RH, a natjecali su se i u kategoriji U21 (do 21 godine starosti) i, iako najmlađi plesni par u toj konkurenciji, uvjerljivo su odnijeli prvo mjesto i naslov prvaka kojeg s ovim broje 17.

U istim kategorijama natjecali su se i SPP Filip Franić – Vanesa Augustić te, također, odličnim nastupom osvojili brončanu medalju u kategoriji „U21“ i izvrsno 4. mjesto u „starijoj mladeži“.

U najmlađoj starosnoj kategoriji „mlađi osnovci“ nastupili su SPP Toma Svoboda – Katja Marjanović, kojima je ovo bilo prvo natjecanje uopće i, sa svojih samo 7, odnosno 8 godina starosti, osvojili su brončanu medalju.

119585354_335095914244572_2687370550566765028_n

Svoje prvo natjecanje na ovom državnom prvenstvu odlično odradili su i SPP Mak Flatz – Marija Zubak u starosnoj kategoriji „osnovci“ (10 i 11 godina starosti) i u finalu državnog prvenstva zauzeli 7. mjesto.

U kategoriji „mlađa mladež“ (12 i 13 godina) izvrsnim nastupom SPP Matija Baljak – Klara Autischer osigurali su mjesto u finalu, a potom i na postolju okitivši se brončanom medaljom.

U starosnoj kategoriji „veterani I“ svoje natjecanje odlično su odradili SPP Tihomir Baljak – Silvana Baljak te su i ovaj put ponijeli zlatnu medalju i naslov prvaka.

SPK „Petrinia“ imali su svoje predstavnike na Prvenstvu RH u 10 plesova i u kategorijama pojedinaca i to u „osnovcima“ Petra Baljak, a u „starijoj mladeži“ Elena Stanešić. Obje su se plesačice izvrsno predstavile na ovom natjecanju te je Petra osvojila naslov viceprvakinje, dakle 2. mjesto i srebrnu medalju, dok se Elena natjecala u dvije kategorije, osim „starije mladeži“ gdje je zauzela 4. mjesto, natjecala se i u kategoriji „U21“ gdje se plasirala na 3. mjesto i osvojila brončanu medalju.

Treneri petrinjskog plesnog kluba Tena Kralj i Krunoslav Kolenić izuzetno su zadovoljni postignutim rezultatima jer ovo je još jednom pokazalo kvalitetu rada u ovome klubu, ali i volju, upornost i trud petrinjskih plesačica i plesača.

Specifičnost situacije zbog COVID-a 19 ograničila je mnoge sportaše tako i sportske plesače, ali koristi se svaka mogućnost za treniranje i članovi SPK Petrinia već su u daljnjim pripremama za sljedeće državno prvenstvo u latinsko-američkim plesovima koje ih očekuje već za nepuna dva tjedna.

119486002_359168908781037_3016933932330928721_n119214718_1656513731164650_5704399101342169292_n119169263_3267738786677644_8147525851493824776_o20200914_082200