Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

KORONAVIRUS

Jedna novooboljela osoba od bolesti COVID-19 na području naše županije – djelatnica je FINA-e u Sisku

Najviše kršenja mjera samoizolacije u Sisku

Na području Sisačko-moslavačke županije imamo jednu novooboljelu pacijenticu od bolesti COVID-19.  Pacijentica je djelatnica Financijske agencije u Sisku gdje imamo tri dokazano oboljele osobe i zbog toga je u tijeku proširena epidemiološka obrada glede utvrđivanja međusobne povezanosti, izvora zaraze kao i poduzimanje svih mjera u sprječavanju daljnje propagacije ove bolesti, stoji u izvješću Stožera za srijedu, 08.travnja 2020.  Od dvadeset i jednog pacijenata s područja naše Sisačko-moslavačke županije, dvoje pacijenata je ozdravilo (jedan iz Siska i jedan iz Petrinje), te imamo sada devetnaest pozitivnih pacijenata na našem županijskom području. U izolacijskoj jedinici Opće bolnice„Dr. Ivo Pedišić“ Sisak nalaze se pet pacijenta, a ostali su na kućnom liječenju.Trideset i devet osoba prekršilo je mjeru samoizolacije, a ukupno je samoizolacija prekršena četrdeset i pet puta. Trideset i četiri osobe prekršile su mjeru samoizolacije jedan puta, jedna osoba je prekršila mjeru tri puta, a četiri osobe dva puta. U kršenju zdravstvenog nadzora tipa samoizolacije u kući dominiraju muškarci i oni čine trideset i tri prekršitelja mjera samoizolacije, a šest prekršitelja su žene. Najviše kršenja samoizolacije bilo je napodručju PP Sisak gdje je ukupnih prekršaja četrnaest, a zatim slijede PP Kutina sa šest kršenja, na području PP Hrvatska Kostajnica također je šest kršenja, PP Novska pet kršenja,PP Gvozd pet kršenja, PP Dvor tri kršenja, PP Petrinja dva kršenja, PP Glina dva kršenja i na području PP Sunja dva kršenja.Evidentno je da je najveći broj prekršenih mjera zdravstvenog nadzora tipa samoizolacije u kući upravo u Sisku gdje je je i najveći broj oboljelih od bolesti COVID-19 na području naše županije.

 

Još vijesti

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.