Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

KORONAVIRUS

U našoj županiji nema oboljelih od koronavirusa

Odgodite skupove i poduzimajte mjera opreza, savjetuje epidemiolog dr. Inoslav Brkić

Učenici s područja Sisačko-moslavačke županije koji su 22. i 23. veljače bili na izletu izašli su iz dvotjedne karantene i osjećaju se dobro, nema oboljelih i svi su se vratili u školske klupe. Trenutno je u našoj županiji 75 osoba pod zdravstvenim nadzorom, od toga su 63 vozača kamiona koji rade na ruti Italija – Sisačko-moslavačka županija, izjavio je dr. Inoslav Brlić, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo sisačko-moslavačke županije.

Preporuka je odgoditi sve skupove do daljnjega. Utakmice se mogu održavati, ali bez gledatelja i to uz uvijet da su svi igrači zdravi, odnosno da se sve aktivnosti provode u skladu s preporukama struke. Ovog uzročnika ne smijemo podcijeniti, želimo li da ova priča ima dobar završetak. Virus se širi kapljičnim putem. SARS je prestao u srpnju. Hoće li koronavirus prestati s toplijim vremenom, vidjet ćemo. Zasad nemamo oboljelih od ove bolesti u našoj županiji, a da tako i ostane moramo ozbiljno shvatiti preporuke i poduzimati sve mjere opreza, zaključuje dr. Inoslav Brkić.


 

Još vijesti

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.