Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

SMŽ

Sa sjednice Županijske skupštine – o situaciji s koronavirusom govorio dr. Inoslav Brkić

Građani koji su boravili prošli vikend u pokrajini Veneto u kućnoj su izolaciji

Građani koji su boravili prošli vikend u pokrajini Veneto u kućnoj su izolaciji

Aktualnim satom započela je 18. sjednica Županijske skupštine Sisačko-moslavačka županije.

Na području naše županije testirani uzorci na novi koronavirus su negativni. Podsjetio je na ovo sisačko-moslavački župan Ivo Žinić odgovarajući na vijećnićko pitanje. Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije, Inoslav Brkić, dr. med., spec. epidemiologije, pojasnio je put virusa.

Pokrajina Veneto u Italiji je 19. veljače 2020. označena kao infektom zahvaćeno područje, prijenos je kapljičnim putem, a građani naše županije koji su u to vrijeme boravili na tom području pod kontrolom su nadležnog epidemiologa u kućnoj izolaciji. Ukoliko se pojave simptomi oboljeli se voze u bolnicu.

Imali smo, kaže dr. Brkić, četiri sumnje, ali su nalazi negativni. Suradnja svih ustanova u zdravstvu je koordinirana, Zavoda za javno zdravstvo, Zavoda za hitnu medicinu i OB dr. Ivo Pedišić Sisak, dodaje dr. Brkić.

 


 

Još vijesti

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.