SPORT

Nove medalje za paraatletičare na Otvorenom prvenstvu Češke

Matija Sloup ponovno najuspješniji – 2 zlata i 2 državna rekorda

Matija Sloup ponovno najuspješniji - 2 zlata i 2 državna rekorda

Prošlog tjedna u Olomoucu je održano Otvoreno paraatletsko prvenstvo Češke. Među 195 atletičara iz deset zemalja,  uspješno je nastupilo i deset hrvatskih predstavnika. Osvojili su tri zlatne medalje, sedam srebrnih te dvije brončane.

Hrvatske boje branili su i članovi AK „Odisej“ iz Kutine. Novljanka Ana Gradečak, u kategoriji F41, kuglu je bacila 6,72 m, popravivši državni rekord za osam centimetara. Ovim hicem osvojila je brončanu medalju, a u kategoriji bacanja diska bila je šesta, disk je dobacila na 14,55 m, što je i novi državni rekord.

Najuspješniji hrvatski predstavnik u Češkoj s dva zlata i dva državna rekorda je Matija Sloup.  Erik Fabian Kaurin u bacanju diska popravio je državni rekord za punih šest metara bacivši ga na 42,08 m, što mu je bilo dovoljno za četvrto mjesto, a u kugli je s novim državnim rekordom od 12,45 m osvojio srebro. Matej Kačmarčik osvojio je broncu u disku s daljinom od 33,19 m.