Hej, tražiš nešto?

SPORT

Siščanka Marija Dubičanac prvakinja Hrvatske u triatlonu!

Sisčani i Petrinjci na 5. Falkensteiner Punta Skala Triathlonu

U subotu 5. svibnja održano je 5. izdanje Falkensteiner Punta Skala Triathlona, te ujedno i Prvenstvo Hrvatske u srednje dugom triathlonu koji se sastoji od 1.9 km plivanja, 90 km vožnje bicikla i 21 km trčanja.

Na iznimno teškoj i zahtjevnoj utrci nastupila je Siščanka Marija Dubičanac, članica Triatlon kluba Petrinja, koja je svojim iznimnim zalaganjem, trudom i radom nastavila nizati sportske uspjehe i osvojila titulu prvakinje Hrvatske u kategoriji od 25 do 30 godina, te odlično 6. mjesto u ukupnom poretku s vremenom 05:12:07.

IMG_20180505_130546 IMG_20180505_094935 IMG_20180505_091931

Davor Damjanović, Marijin klupski kolega je u iznimno teškoj konkurenciji osvojio 20. mjesto u ukupnom poretku i 3. mjesto u kategoriji s vremenom 04:37:17., te se našao na postolju uz hrvatskog rekordera u IronMan distanci.

IMG_20180505_184306

Davor Pavičić, također član Triatlon kluba Petrinja, s vremenom 05:09:28 istupio je na postolju kao doprvak Hrvatske u svojoj dobnoj kategoriji.

IMG_20180505_184610

Također vrijedi napomenuti kako je Sisak dobio dva nova middle distance triatlonca. Vedran Cvanciger je svoju prvu triatlonsku utrku završio u vremenu 05:42:49, te Mirko Malešević koji je nastupio s ozljedom, a utrku je završio emotivnim prolaskom kroz cilj u vremenu 05:47:38.

Siščanin Marko Rafaj rutinski je ostavio još jednu utrku iza sebe te s vremenom od 05:04:05 zauzeo 6. mjesto u kategoriji i 60. mjesto u ukupnom poretku.

Naši triatlonci odišu dozom skromnosti te napominju kako su u određenim disciplinama mogli i bolje, a mi ističemo kako uspjesi govore za sebe. Ponosni na naše “željezne ljude” želimo im još mnogo kilometara u nogama i uspjeha u daljnjim nastupima!