Hej, tražiš nešto?

SPORT

Doris Magdić kadetska prvakinja Europe u kickboxingu!

U Skopju održano Europsko prvenstvo za kadete i juniore

Od 2. do 10. rujna u Skopju (Makedonija) održano je Europsko prvenstvo za kadete i juniore u kickboxingu. Natjecalo se u pet sportskih disciplina: pointfighting, lightcontact, kicklight, fullcontact, lowkick, K-1 ryles, glazbene forme. Nastupilo je 1570 natjecatelja iz 37 europskih zemalja. Hrvatska reprezentacija bila je među najbrojnijim reprezentacijama sa svojih 67 natjecatelja.

Ukupni učinak reprezentacije je izvrstan: osvojeno je 9 zlatnih medalja, 10 srebrnih i 23 brončane. Ponašanje naših reprezentativaca izuzetno fer i korektno.

21552864_1618425904896116_2036910394_n 21622104_1617449784993728_2089934791_n

Veliki obol ovom odličnom rezultatu dala je i naša starija kadetkinja Doris Magdić, koja je osvojila zlatnu medalju u disciplini kicklight, kao i srebrnu u lightcontactu. Svojim izvrsnim borbama u super teškoj skupini iznad +65kg pokazala je, da je spremna na dominaciju u dužem periodu na europskoj i svjetskoj sceni. U četvrtfinalu kicklighta svladala uvjerljivo MađaricuVarga Dorina (HUN) 3:0; u polufinalu Green Hannin (IRL) 3:0; i finale Lajter Dorine (Mađarska) 3:0.

U lightcontactu u polufinalu je svladala Green Hannin (IRL) 2:1, da bi finale izgubila od Ryan Niamh (IRL) s 2:1. U toj borbi suci su Doris nanijeli tešku štetu. No i nakon uloženog prigovora nije došlo do izmjene sporne odluke.

21325795_1627322267340333_1937150552_n

Junior Aziz Mudrov odlično se nosio sa svojima protivnicima u skupini -89. Odradio vrlo teške i naporne borbe, ali je zbog svog manjeg međunarodnog iskustva podlegao svojim protivnicima. Za nijansu je izgubio u polufinalu kicklighta od Makedonca ZekiriAzreta s 2:1, kao i ligtcontact protiv Turčina SepinarAsemi s 2:1.

Naša juniorka Slađana Rajčević je ispala u osmini finala od Britanke Baxter Nesta (GBR) s 2:1.

Nastup naših reprezentativaca bi je više nego uspješan na ovako velikom EP, a naravno da sve čestitke idu Doris Magdić na osvojenom zlatu i srebru.

Izvješće pripremio: Josip Cerovec, trener