Hej, tražiš nešto?

SPORT

Marina Tomić prvakinja Hrvatske u višeboju

Jasenovački atletski klub nastupio na Prvenstvu Hrvatske u Čakovcu

Čakovec je proteklog vikenda bio domaćin atletskog Prvenstva Hrvatske u višebojima za sve kategorije. Među tristotinjak natjecatelja nastupile su i dvije članice jasenovačkog atletskog kluba – JAK, Silvija Alich i Marina Tomić.

Oba dana natjecatelje je pratila kiša i hladan vjetar, što je samo otežavalo ionako naporno natjecanje. Silvija je nastupila u sedmoboju kod mlađih juniorki (100m prepone, skok u vis, bacanje kugle, 200m, skok u dalj, bacanje koplja i 800m) i nažalost ostala je doslovno za korak do medalje – osvojila je 4. mjesto.

Kadetkinje su imale šestoboj – 60m, skok u dalj, bacanje kugle, skok u vis, 100m prepone i 600m, a Marina je uvjerljivo osvojila naslov prvakinje Hrvatske! Unatoč lošem vremenu postavila je osobne rekorde u čak 3 discipline (kugla, vis, 600m), a u ostale tri bila je malo lošija od rekorda – što je bilo dovoljno za naslov prvakinje.