Hej, tražiš nešto?

Petrinja

Hrvački spektakl u Petrinji

XXV. prvenstvo Hrvatske za seniore grčko-rimskim načinom hrvanja

Petrinja koja se ponosi svojom hrvačkom tradicijom, ugostila je ove subote XXV. prvenstvo Hrvatske za seniore grčko-rimskim načinom hrvanja.

Hrvački spektakl održan u sportskoj dvorani Srednje škole Petrinja organizirao je Hrvački klub Petrinja.

Predsjednik Kluba Vinko Kadečka kaže kako su velika natjecanja organizirali i ranije, ali ove godine ljestvicu su podigli još više:

U organizaciju natjecanja,Petrinjci su uložili puno truda.Gotovo dva mjeseca trajale su pripreme.Uvedene su i neke novine.Primjerice, po prvi put otkako se održava ovo natjecanje bio je osiguran izravni prijenos borbi putem Interneta.Na strunjači je snage odmjerilo više od 80 natjecatelja iz 14 hrvatskih klubova.

Domaćin natjecanja,klub koji danas nosi ime Hrvački klub Petrinja, osnovan je 1948. godine pod nazivom „Radnik“.

Ovo natjecanje podržali su Sisačko-moslavačka županija i Grad Petrinja.

Finalna natjecanja zajedno su najavili i otvorili sisačko-moslavački župan Ivo Žinić i gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović.

P5210144

Čelnik grada domaćina istaknuo je kako je hrvanje na ponos Petrinji jer je pronijelo njezino ime kroz Europu i cijeli svijet.

Gradonačelnik Dumbović pohvalio je organizatore, izrazivši nadu da će se tradicija hrvanja nastaviti i među mladim generacijama koje u petrinjskim hrvačima imaju dobre uzore.

Da se Petrinju tradicionalno prepoznaje kao grad hrvačkog sporta,slaže se i župan Ivo Žinić:

„Neka pobjede oni koji su najbolji“, poručio je natjecateljima župan.

P5210171

A najbolji su na ovom prvenstvu bili:

-u kategoriji 59 kilograma: Ivan Lončarić iz Podravke

-u kategoriji 66 kilograma: Tonimir Sokol iz HK Petrinja (drugu mjesto pripalo je Vedranu Mitroviću također iz Petrinje)

-u kategoriji 71 kilograma: Danijel Janečić iz Sesvetskog Kraljevca (Marko Mitrović i Kristijan Šimatić iz HK Petrinja podijelili su treće mjesto)

-u kategoriji 75 kilograma: Dominik Etlinger iz Sesveta (Robert Sigur iz HK Petrinja bio je drugi)

-u kategoriji 80 kilograma:Neven Žugaj iz HK Lika

-u kategoriji 85 kilograma: Nenad Žugaj iz HK Lika (Ivan Barišić iz HK Petrinja podijelio je treće mjesto s Mihaelom Topolovcem iz Metalca)

-u kategoriji 98 kilograma: prvo mjesto osvojio je Tomislav Lavrić, a drugo Vinko Kadečka iz HK Petrinja

-u kategoriji 130 kilograma: Marko Koščević iz Vindije.Stjepan Lavrić i HK Petrinja zauzeo je drugo mjesto,a njegov klupski kolega Josip Matković podijelio je treće mjesto s Dinom Filipovićem iz HK Lika.
U konačnom ekipnom poretku, Petrinjci su zauzeli prvo mjesto s 48 bodova.Drugo mjesto pripalo je ekipi Like, a treće momčadi Sesveta.