Hej, tražiš nešto?

SPORT

Atletičari Moslavine bez predaha!

Novi uspješni nastupi kutinskih atletičara

U četvrtak 28. svibnja 2015. atletičari Moslavine nastupili su na kvalifikacijama Erste plave lige u Zagrebu sa osam mladih atletičara od kojih se četvoro plasiralo u finale koje će biti održano u rujnu mjesecu u sklopu Hanžekovićevog memorijala.

Novi finalisti bili su:
Florijan Rožić na 600 m 1. mjesto – 6. razredi

Mateja Gršeta 600 m 2. mjesto – 6. razredi

Luna Rudolf skok u dalj 2. mjesto – 4. razredi

Marko Majer 300 m 1. mjesto – 4. razredi

a4

U subotu 30. svibnja na prvom danu 3. kola Hrvatske atletske lige sjever u Čakovcu natjecalo se troje atletičara Moslavine i svi su osvojili odličja za svoje nastupe:

kod limača Marko Majer uvjerljivo 1. mjesto u utrci na 600 m

mlađe limačice Petra Mišljen 2. mjesto u utrci na 600 m

mlađe kadetkinje na 80 m s preponama Ana Lončarević 2. mjesto i odličan rezultat za ovu zahtjevnu disciplinu.

a3

Drugog dana natjecanja 3. kola HALS-a u nedjelju, također u Čakovcu, na rasporedu su bile starije kategorije na kojima je nastupilo petero Moslavaca i također su svi postigli više no odlične rezultate.
Prva je nastupila Tena Desić u bacanju diska za seniorke te osvojila 2. mjesto s novim osobnim rekordom.
Kod starijih kadeta Florijan Rožić nastupio je na 1000 m, plasirao se na 7. mjesto i istrčao svoj osobni rekord.
Starije kadetkinje trčale su na 1000 m, a Dora Bogić u ovoj je kategoriji osvojila 3. mjesto.
Natjecanje je završeno trkom na 1000 m za seniorke gdjesu još puno mlađe nastupile Elena Pazman koja je osvojila 2. mjesto i Marija Mehmedović koja je završila na 3. mjestu, obje sa svojim najboljim rezultatima.

a1

Teško je ne biti zadovoljan s ovim pokazateljima stalnog napretka ovih mladih sportaša i kako se zahuktava atletska sezona s veseljem u AK Moslavina očekuju naredna natjecanja, a već sljedeći vikend u Čakovcu će biti održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke.