Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

Ostalo

Zahvala društvima Crvenog križa

Povodom 8.svibnja – Međunarodnog dana Crvenog križa i Tjedna Hrvatskog Crvenog križa koji se obilježava od 8. do 15 svibnja, župan Ivo Žinić i njegov zamjenik Marin Piletić primili su danas u sjedištu Županije u Sisku ravnatelje društava Crvenog križa s područja naše županije.

„Djelovanje Crvenog križa je hvale vrijedna djelatnost, humanitarna, koja ima značajnu ulogu u našem društvu.Tom djelatnošću ne mogu se baviti svi.Humanitarnim radom se uglavnom bave ljudi koji vole ljude, dakle koji su humanisti.Posao koji vi radite sigurno nije lagan“, rekao je između ostalog župan Ivo Žinić.

Podsjetio je i na veliku ulogu koju su djeatnici i volonteri Crvenog križa odigrali u prošlogodišnjim poplavama na našoj županiji na čemu im je posebno zahvalio.

„Kao Županija tu smo da pomognemo kada je tu nužno – i materijalnim sredstvima i ljudskim potencijalima“, poručio je župan okupljenim ravnateljima gradskih i općinskih društava Crvenog križa.

C.KRIŽ 1

U ime okupljenih ravnatelja društava Crvenog križa iz Novske, Siska, Topuskog, Kutine, Gvozda, Petrinje, Hrvatske Kostajnice i Dvora, obratio se predsjednik Društva Crvenog križa Sisačko-moslavačke županije Zoran Prpić.

Prpić je podsjetio kako Crveni križ Sisačko-moslavačke županije okuplja devet društava.Podsjetio je i kako se ove godine uz Svjetski dan Crvenog križa i Tjedan Hrvatskog Crvenog križa obilježava i 50 godina od usvajanja tremeljnih načela pokreta Crvenog križa, a to su : humanost, nepristranost, neutralnost, neovisnost, dragovoljnost, jedinstvo i univerzalnost.

Crveni križ je institucija od posebnog značaja za Republiku Hrvatsku,a u svom radu, djelatnici i volonteri provode brojne aktivnosti – od dobrovoljnog darivanja krvi, preko tečajeva prve pomoći, programa prevencije, prikupljanja i distribucije humanitarne pomoći do službe traženja, edukativnih programa poput onih o opasnostima od mina, do službe spašavanja života na vodi i djelovanja u prirodnim katastrofama.

Prpić je posebno zahvalio volonterima bez čijeg bi nesebičnog rada bilo teško organizirati aktivnosti Crvenog križa, a na kraju poručio kako se na Crveni križ može uvijek računati.

C.KRIŽ 2

Zahvalio je Županiji na  dosadašnjoj potpori, a županu i njegovim suradnicima uručio je i poklon : ruksak Crvenog križa „SET 2 GO“ , ruksak s najnužnijim stvarima za četiri osobe za slučaj elementarne nepogode.Župan je pak ravnateljima društava Crvenog križa za uspomenu poklonio monografije „Zeleno-plava zipka Hrvatske“.

 

 

9 komentara

9 Comments

 1. Uvicht

  29.05.2023. at 15:03

  purchase clobetasol generic order buspirone 5mg generic amiodarone 100mg for sale

 2. Jrrqwg

  29.05.2023. at 2:17

  olmesartan 10mg generic order calan 120mg pill purchase depakote sale

 3. Pwhrfc

  28.05.2023. at 15:03

  order mesalamine 800mg oral irbesartan 300mg irbesartan cost

 4. Cfqoay

  27.05.2023. at 8:54

  levitra usa hydroxychloroquine online buy order plaquenil 200mg generic

 5. Thiivz

  26.05.2023. at 21:24

  buy ramipril 5mg generic order arcoxia online cheap arcoxia for sale online

 6. Ukxmzl

  23.05.2023. at 21:32

  buy furosemide 100mg without prescription vibra-tabs online buy purchase albuterol sale

 7. Nfmbef

  22.05.2023. at 1:02

  order azipro 500mg pills neurontin sale neurontin 100mg over the counter

 8. Ghgjfv

  20.05.2023. at 11:00

  accutane 40mg without prescription azithromycin for sale online buy zithromax 250mg online cheap

 9. Vqbvwe

  13.05.2023. at 1:28

  purchase tadalafil online cheap buy tadalafil 5mg best ed drugs

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Još vijesti

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.