Hej, tražiš nešto?

SPORT

Marina Tomić druga višebojka Hrvatske

Marina Tomić viceprvakinja Hrvatske u višeboju!

Varaždin je u subotu i nedjelju, 9. i 10. svibnja 2015. godine, bio domaćin Atletskog prvenstva Hrvatske u višeboju za sve kategorije. Među dvjestotinjak natjecatelja iz cijele Hrvatske nastupile su i dvije kadetkinje JAK-a iz Jasenovca: Marina Tomić i Silvija Alich. Marina i Silvija nastupile su u šestoboju: na 60 m, skoku u dalj, bacanju kugle, 100 m prepone, skoku u vis te utrci na 600 m. Nakon napornog natjecanja Marina je osvojila odlično drugo mjesto, osvojivši prva mjesta u čak tri discipline (60 m, 100 m prepone i 600 m) i popravila rekorde u svim disciplinama, dok je Silvija završila na šestom mjestu (postavila je tri nova osobna rekorda). “Osvojili smo jednu medalju, i žao nam je što i Silvija nije uspjela doći do odličja. Prije zadnje discipline Marina je bila druga a Silvija peta, pa smo pokušali ići riskantno. Marina je za zlato trebala trčati deset sekundi brže od do tada vodeće, a Silvija za medalju pet sekundi od treće i četvrte. Djevojke ipak nisu uspjele, ali svaka im čast na borbenosti” – rekao je trener Neven Šepović.