Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Na području naše županije nema oboljelih od ospica

Dodajmo, djeca se u Hrvatskoj cijepe protiv ospica, zaušnjaka i rubeola s navršenih 12 mjeseci života, te drugi puta docjepljuju kod upisa u prvi razred osnovne škole, kaže dr. Ančić-Birač.

Dodajmo, djeca se u Hrvatskoj cijepe protiv ospica, zaušnjaka i rubeola s navršenih 12 mjeseci života, te drugi puta docjepljuju kod upisa u prvi razred osnovne škole, kaže dr. Ančić-Birač.

‘U RH je procjepljenost protiv niza zaraznih bolesti visoka. Opasnosti od epidemije ne bi trebalo biti. No svaki ovakav slučaj ponovno nas podsjeća na činjenicu da se ljudi protiv bolesti trebaju cijepiti’, izjavio je glasnogovornik Ministarstva zdravlja Josip Jagić, nakon sumnje da je troje ljudi unutar iste obitelji oboljelo od ospica, a oboljenja su registrirana u susjednim Bosni i Hercegovini i Sloveniji.

Na području Sisačko-msolavačke županije nema oboljelih od ove zarazne bolesti, izvijestila nas je ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije dr. Svjetlana Ančić-Birač. Prati se situacija u regiji. I na području naše županije dobra je procjepljenost. Djeca se cijepe prema Programu obaveznog cjepljenja u RH.

 

ospice

Dodajmo, djeca se u Hrvatskoj cijepe protiv ospica, zaušnjaka i rubeola s navršenih 12 mjeseci života, te drugi puta docjepljuju kod upisa u prvi razred osnovne škole, kaže dr. Ančić-Birač.

Još vijesti

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.