Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

VIJESTI

Sastao se Stožer za zaštitu i spašavanje naše županije

Zdenko Vahovec: Naš Stožer je odlično organiziran

Zdenko Vahovec: Naš Stožer je odlično organiziran

Zbog ponovnih ugroza od poplava na području naše županije danas je održana sjednica Stožera za zaštitu i spašavanje. Poplave koje su zadesile neke dijelove sisačko-moslavačke županije su pod kontrolom, rekao je obnašatelj dužnosti župana Zdenko Vahovec nakon sastanka Stožera

P1020930

Prošlu noć najteža je situacija bila na području Topuskog,a rlo je teško bilo i na području općine Sunja. No zahvaljujući mještanima, vatrogascima i drugim službama situacija je pod kontrolom.

P1020934

Vahovec je izvjestio i kako je na području Pounja, općine Dvor i Hrvatske Kostajnice sve pod kontrolom, vodostaj je u opadanju i ovo područje nije ugroženo. Trenutno je najkritičnija situacija na području općine Lekenik, točnije na području Letovanića gdje je potrebna pripravnost svih službi

P1020932

Definiran je i način opskrbe pitkom vodom mještana dijela grada Gline i okolnih naselja. Pomoć će pružiti i grad Sisak,a uskoro će se znati i točne lokacije na koje će građani moći doći i opskrbiti se vodom za piće.

P1020931

Vahovec dodaje kako se u Glini krenulo sa sanacijom vodovodne mreže, a ukoliko će biti potrebno osigurati druge lokacije za odlaganje otpada, budući je voda prelila i glinsko odlagalište otpad će se odlagati na drugim za to dogovorenim lokacijama

O problemu s pitkom vodom govorila je dr. Svjetlana Ančić Birač ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije. Probleme s opskrbom vode  trenutno imaju građani jednog dijela grada Gline, te mještani Velike Soline, Viduševca, Donjeg Viduševca, Dvorišća, Hadžera, Prekope , Novog sela Glinskog, Kihalca, Marin Broda, Šatornje i Selkovca. Voda iz bunara na ovom području može se koristiti samo kao tehnička voda.

P1020935

Još vijesti

Copyright © 2023 Quirinus Portal Sva prava pridržana.