Hej, tražiš nešto?

SPORT

Hrvači “Petrinje” zauzeli treće mjesto na 1. turniru Kupa Hrvatske

2. turnir Kupa Hrvatske održati će se 31. listopada u Petrinji

U Zagrebu je 3. listopada održan 1. turnir Kupa Hrvatske za seniore na kojem je nastupilo 8 klubova sa ukupno 42 hrvača. Ekipno prvo mjesto osvojili su hrvači Lokomotive iz Zagreba sa 34,50 osvojena boda, drugi su hrvači Vindije sa 29,50 bodova, a Petrinja je treća sa osvojenih 22,50 bodova.

U kategoriji 66 kg Kristijan Šimatić i Vedran Mitrović osvojili su treća mjesta, u 71 kg Matej Marjanović bio je peti, u 80 kg Zvonimir Lavrić osvojio je prvo mjesto, u 85 kg  Ivan Barišić osvojio je treće mjesto, u 98 kg Vinko Kadećka osvojio je prvo dok je Tomislavu Lavriću pripalo drugo mjesto. 2. turnir održati će se u Petrinji 31.10.2015. s početkom u 10,00 sati.

Na Prvenstvu Hrvatske za mlađe djevojčice i kadetkinje i na prvenstvu za mlađe dječake slobodnim načinom hrvanja, najmlađe hrvačice i hrvači kluba postigli su odlične rezultate.

U ženskoj konkurenciji naslov državnih prvakinja osvojile su Veronika Dragaš u kategoriji 49 kg  i Ela Lovreković u kategoriji 52 kg. Filip Mikulić osvojio je srebro u kategoriji 28 kg u konkurenciji mlađih dječaka.

12074507_1525850401039287_873630212879862157_n

Najava  nastavka natjecanja u 1. HHL  Premijer liga

11.10. 2015. – 6. Kolo  HK Petrinja – HK Sesvete u 18,00 sati – Dvorana hrvačkog kluba Petrinja

18.10. 2015. – 7. Kolo  HK Sesvetski Kraljevec – HK Petrinja

25.10.2015. – 8. Kolo  HK Petrinja – HK Vindija  u 18,00 sati – Dvorana hrvačkog kluba Petrinja

31.10.2015. – 2. turnir Kupa Hrvatske u 10,00 sati – Sportska dvorana Srednje škole Petrinja

1. HHL Premijer liga – liga za prvaka

Nastavak ligaškog natjecanja obilježilo je odustajanje Hrvatskog Dragovoljca od daljnjeg natjecanja.

U ljetnom prelaznom roku klubovi su se dodatno ojačali novim pojačanjima.  Vindija je dovela reprezentativca Božu Starčevića, a uz prije dovedenog Marka Košćevića očito namjeravaju zadržati vodeću poziciju u ligaškom natjecanju.  Sesvetski Kraljevec je u ovoj godini produžio suradnju sa reprezentativcima braćom Žugaj i Janečićem, a trenutno su drugoplasirana ekipe lige sa 1 bodom zaostatka za vodećom Vindijom.

Značajno pojačanje Sesveta je  reprezentativac Dominik Etlinger koji će uz prije dovedenog Ivana Lizatovića održati Sesvete u konkurenciji za naslov prvaka. Sesvete su trećeplasirana ekipa i zaostaju 1 bod za Kraljevcem i 2 boda za Vindijom.

Hrvači Petrinje u nastavak natjecanja ulaze sa četvrte pozicije. Trener Pereković nije mogao računati na sve hrvače iz prošlogodišnjeg sastava što je u veliko umanjilo izglede za ponavljanjem prošlogodišnjeg rezultata. Usprkos problemima sa hrvačima uprava se nije odlučila za dovođenjem pojačanja, isto kao i prethodnih godina. Kako se odlijepiti sa začelja tablici biti će veliko pitanje i veliki izazov za hrvače i trenera Petrinje u nastavku ovog prestižnog hrvačkog natjecanja.