IMG-20201117-WA0001

U Sisačko-moslavačkoj županiji, na današnji dan je pedeset i devet novooboljelih osoba od zarazne bolesti COVID-19. Riječ je o dvadeset i devet osoba s područja grada Siska, osam osoba s područja grada Petrinje, šest osoba s područja općine Dvor, šest osoba s područja općine Sunja, četiri osobe s područja grada Kutine, tri osobe s područja grada Popovače, dvije osobe s područja grada Hrvatska Kostajnica i jednoj osobi s područja grada Novske. U našem programu broj novooboljelih komentirao je i sisačko-moslavački župan Ivo Žinić

 

 

Od zarazne bolesti Covid-19 od početke epidemije na području naše županije oboljelo je 2070 osoba.

 

 

U samoizolaciji su 1122 osobe, 48 osoba je na liječenju u OB Sisak, od kojih njih sedam na respiratoru. Kao i u Hrvatskoj, tako i na području naše županije, sve više je oboljelih među mlađom populacijom

 

 

Župan je, gostujući u našem programu, zahvalio i Vladi Republike Hrvatske na pomoći od 128 milijuna kuna za očuvanje 11 tisuća i petsto radnih mjesta u prva tri mjeseca pandemije, a očekuje da će i nove mjere Europske Unije potpomoći sisačko-moslavačko gospodarstvo i poduzetnike. Ukupno 13 milijuna kuna poticaja dodijeljeno je od strane Županije, između ostalog i za male obrte i trgovačka društva.


 

 

Od početka epidemije u našoj je županiji od Covida-19 oboljelo 2070 osoba
5.00(1 glas)
Komentara(0)