IMG_20201015_131921

Broj oboljelih na području naše županije raste , iako je rekordni dan po broju oboljelih bio 02. listopada (58), a u četvrtak, 15.listopada potvrđeno je ukupno 49 novooboljelih, primjetan je trend bržeg rasta i to na širem području županije, pojasnio  je danas dr. Inoslav Brkić , ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo SMŽ

 

 

O svim podacima, i novim mjerama županijski stožer je izvjestio na tiskovnoj konferenciji održanoj nakon održane sjednice Stožera civilne zaštite. Župan Ivo Žinić

 

 

To su one mjere koje su već bile propisane, ali ojačane su  i novima koje uključuju zabranu i ulazaka i izlazaka iz domova zdravlja, domova za starije i nemoćne osobe, te iz bolnica.

 

 

One osobe koje su pozitivne na COVID-19 i imaju simptome, idu na bolničko liječenje, a oni koji su pozitivni na COVID-19, a nemaju simptome, ići će u izolacijske jedinice. Osobe koje su bili kontakti zaraženih, bit će u kućnoj samoizolaciji. Ističe kako je za potrebe hitnih testiranja na COVID-19 u bolnici nabavljen uređaj, te dodaje kako je trenutno troje djelatnika sisačke Bolnice zaraženo korona virusom, dok je sveukupno 39 djelatnika u samoizolaciji.

 

IMG_20201015_132552

 

Načelnik Stožera civilne zaštite naše županije dr.sc.Roman Rosavec podsjetio je na odluke i mjere koje je prije tri dana donio Nacionalni stožer, te dodao da će se mjere mijenjati ovisno o epidemiološkoj situaciji

 

 

Rosavec je pohvalio i rad svih službi

 

 

Na području naše županije pet školskih razreda bilo je u samoizolaciji, situacija na području grada Popovače se popravlja, izvijestio je načelnik PU sisačko-moslavačke Luka Pešut. Četiri policijska službenika su u samoizolaciji, a oboljelih nema. U samoizolaciji je trenutno 858 osoba, a zadnje kršenje ove mjere bilo je 14. listopada, zaključio je Pešut.

 

IMG_20201015_133353

 

Od početka listopada na području naše županije od Covida-19 oboljelo je 313 osoba
5.00(2 glasova)
Komentara(0)