IMG_20200921_123441

Danas je u sisačkom hotelu Panonija održana početna konferencija u povodu provedbe projekta „Živim(o) s Alzheimerom“ Doma za starije i nemoćne osobe Sisak. Kako bi osnovao odjel za osobe oboljele od demencije i Alzheimerove bolesti, prije više od dvije godine sisački se Dom javio na natječaj „Širenje mreže socijalnih usluga“ Europskog socijalnog fonda.

Ravnateljica Doma Ružica Čakširan

 

 

Za ostvarenje ovog korisnog projekta Dom je iz europskih fondova dobio gotovo 1,5 mln kuna bespovratnih sredstava koja će biti dostatna za uređenje odjela koji će moći smjestiti 14 korisnika. Građivinski radovi su već u tijeku, a uređuje se pet dvokrevetnih i četiri jednokrevetne sobe, istaknula je Čakširan

 

 

Projekt traje do 23.01.2022., a svaki mjesec održavat će se edukacije kako za zaposlenike, tako i za obitelji oboljelih od ove neizlječive bolesti. Ravnateljica je istaknula važnost ovog projekta koji nudi primjerenu skrb oboljelima

 

 

Sisačko-moslavačka županija partner je u ovom vrijednom projektu, a sisački Dom surađivat će i sa Karlovačkom, Bjelovarsko-bilogorskom i Osječko-baranjskom županijom koje imaju slične probleme vezane uz skrb osoba oboljelih od Alzheimerove bolesti ili ostalih bolesti vezanih za demenciju

 

 

Danas je održana prva od mnogih edukacija koje su predviđene projektom, a koje će pomoći u pružanju kvalitetnije skrbi oboljelima

 

 

Kao partner projekta, početnoj konferenciji nazočio je i sisačko-moslavački župan Ivo Žinić koji je istaknuo kako je u našoj županiji gotovo trećina stanovništva starije životne dobi

 

 

Župan je istaknuo važnost skrbi o osobama starije životne dobi i istaknuo kako naša županija za sad broji tri doma za starije osobe: u Sisku, Petrinji i Glini, a u planu je i Dom u Kutini

 

 

Nedavno je otvorena i dnevna bolnica za oboljele od demencije u Ravniku koja će oboljelima i njihovim obiteljima također biti od velike koristi, rekao je župan ističući vrijednost tog i takvih projekata

 

  IMG_20200921_123643IMG_20200921_123717IMG_20200921_124329IMG_20200921_125350IMG_20200921_123524

 

 

 

 

„Živim(o) s Alzheimerom“ – projekt sisačkog Doma za starije i nemoćne
5.00(1 glas)
Komentara(0)