IMG_0031

Zavod za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije je na početku pojave koronavirusa u našoj županiji uspostavio Centar za psihosocijalnu pomoć stanovnicima naše županije. Dr. Inoslav Brkić, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo naše županije ističe kako su od ožujka imali jako puno poziva i intervencija.

“Broj za psihosocijalnu pomoć uveden je dok je trajao lockdown sustav, bilo je sve zatvoreno, veliki broj ljudi je bio kod kuće, a ljudi danas najteže podnose samoizolaciju. Imali smo bliže 400 intervencija, bile su to uglavnom tjeskobe nastale zbog izolacije kod kuće. Ljudi su se prvi puta sreli s tim“, napominje dr. Brkić smatrajući ponovo uvođenje broja 113 dobrom odlukom.

 

 

Podsjetimo, psihosocijalnu pomoć pružali su stručnjaci Odsjeka za mentalno zdravlje, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti.


 

Od početka epidemije oko 400 poziva građana Centru za psihosocijalnu pomoć
0.00(0 glasova)
Komentara(0)