DSC_0026

Nakon sjednice Stožera civilne zaštite naše županije održana je tiskovna konferencija na kojoj je sisačko-moslavački župan Ivo Žinić još jednom podsjetio na važnost poštivanja mjera koje je odredio Nacionalni stožer civilne zaštite i iznio najnovije podatke o broju oboljelih u našoj županiji

 

 

Preporučio je svakako i da se za uskrsne blagdane naši građani koji su na radu u nekoj od europskih zemalja ne odlučuju na dolazak u Hrvatsku , jer će morati biti u samoizolaciji ,a to je put da čuvamo i sebe i druge.

 

 

Župan je potvrdio i da naše zdravstvene ustanove imaju dovoljno zaštitne opreme, a donatore , jer su sve donacije dobro došle , pozvao da se , žele li donirati , obrate Stožeru. Zahvalio je i načelniku PU sisačko-moslavačke Luki Pešutu , te svim epidemiolozima i ravnatelju Zavoda za javno zdravstvo dr. Inoslavu Brkiću.

DSC_0028

Na današnjoj sjednici Stožera donesene su i neke nove odluke, istaknuo je načelnik Stožera i zamjenik sisačko-moslavačkog župana Roman Rosavec, podsjetivši kako se na razini Nacionalnog stožera razmatra mogućnost otvaranja zelenih tržnica

 

DSC_0032

Načelnik PU sisačko-moslavačke Luka Pešut izvjestio je o broju prekršaja

 

 

Još ima određenih tehničkih problema vezano uz e-propusnice , policija će propuštati građane koji su već prethodno imali izdane propusnice. Frekvencija prometa na području naše županije, dobivanjem ovih propusnica nije značajno povećana, dodaje Pešut i apelira

 

 

DSC_0033

Dr. Inoslav Brkić, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo sisačko-moslavačke županije, odgovarajući na upit o broju osoba koje su u samoizolaciji  podsjetio je

 

DSC_0035

Podsjetimo,  u Izolacijskoj jedinici OB Sisak četiri su pacijenta, rekao je ravnatelj dr. Tomislav Dujmenović

 

 

Epidemiološka situacija u našoj županiji je povoljna, no kako bismo je zadržali takvom moramo dosljedno poštivati sve mjere i odluke Nacionalnog stožera civilne zaštite. Podsjetimo, u Hrvatskoj u proteklom 24-satnom razdoblju imamo 60 novih osoba pozitivnih na koronavirus, što znači da ukupno imamo 1282 bolesnika. Prosječna dob je 48,13 godina te imamo 51% muškaraca i 49% žena. Još su dva bolesnika preminula, u Šibeniku 1929. godište i kronični srčani bolesnik i u Klinici za infektivne bolesti u Zagrebu 1974. godište, što je ukupno 18 osoba. Na respiratoru je 35 osoba, rekao je ministar zdravstva Vili Beroš na današnjoj konferenciji Nacionalnog stožera civilne zaštite .

Poštujmo i dalje mjere – nema novooboljelih od bolesti COVID-19 u našoj županiji
3.00(2 glasova)
Komentara(0)