20200317_134505

Zavod za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije uspostavio je Centar za psihosocijalnu pomoć stanovnicima naše županije. Stručnjaci Odsjeka za mentalno zdravlje, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti rade već dugi niz godina, ali u ovoj novonastaloj epidemiološkoj situaciji prilagodili su se i novom načinu rada, a on se obavlja telefonski, ističe dr. Suzana Fabijanić, voditeljica ovoga odsjeka.

 

 

Ljudi razmišljaju o svemu, svojim egzistencijama, jedan stres izaziva novi stres, osjećaj nemoći da promijeniš okolnosti je jako izražen.

 

 

Nitko od nas nije bolestan nego reaktivan na situaciju u kojoj se sada nalazimo, dodaje dr. Fabijanić koja savjetuje osobama koje nisu same i nisu u samoizolaciji, djeca ne idu u školu ili u vrtić

 

 

Svom umu ne smijemo dozvoliti da razvija katastrofične slike,dodaje dr. Fabijanić i neophodno je reducirati praćenje informacija, odrađivati stvari doma koje nas opuštaju.

Zavod za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije racionalizirao je prihvaćanje poziva od strane pacijenata i stanovnika naše županije. Pozivom na broj 044/567-164, može se odbrati jedna od tri ponuđene opcije;

– opće informacije o novom korona virusu, broj 1

– dostavljanje informacija o samoizolaciji i svom zdravstvenom stanju kao i podatke vezane uz to (kao npr. kontakt s oboljelom osobom ili trebate savjet liječnika specijaliste epidemiologa), broj 2

– potrebna psihološka pomoć, broj 3.


 

 

Centar za psihosocijalnu pomoć stanovnicima SMŽ
0.00(0 glasova)
Komentara(0)