sonja

Zavod za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije evidentirao je 90  osoba oboljelih od gripe.

Virus je u naše krajeve došao nešto ranie , nego prethodnih godina, , a struka jei očekivala kako će epidemija krenuti naglo radi većih komunikacija među ljudima tijekom blagdana. To se i dogodilo,potvrdila je dr. Sonja Pajtlar, epidemiologinja iz županijskog Zavoda za javno zdravstvo.

 

 

Epidemija traje najmanje tri mjeseca i još uvijek nije doživjela svoj vrhunac, trajat će do kraja veljače ili čak i do početka ožujka, dodaje dr. Pajtlar

 

 

Gripa je ozbiljna bolest, treba je odležati  i pridržavati se higijenskih mjera kojima će se smanjiti prijenos virusa

 

 

Nije nužna posjeta liječniku ako imate tipične simptome gripe, jer čekajući u ambulantama prijenosnik ste ovoga virusa, savjetuje dr. Pajtlar. Na području naše županije , dodaje  dr. Pajtlar nije zabilježen niti jedan smrtni slučaj koji je uvjetovan komplikacijama nakon oboljevanja od gripe.

Podaci Zavoda za javno zdravstvo naše županije – 90 oboljelih od gripe
0.00(0 glasova)
Komentara(0)