Budimo povezani

Hej, tražiš nešto?

SPORT

Šimun Filipović najbolji stariji kadet u kick lightu na turniru “Sana Open 2018.”

U subotu 06.10. u Sanskom Mostu održan je otvoreni turnir u kickboxingu ‘Sana Open 2018.’ Natjecao se 21 klub sa 136 natjecatelja iz BIH i Hrvatske.

Pokazane su jako kvalitetne borbe, pogotovovo u light contactu i kicklightu. Naš Šimun Filipović u kategoriji starijih kadeta, disciplina kick light +69 kg, pokazao je odlične borbe te je proglašen i najboljim natjecateljem u toj disciplini. U ¼ svladao je Mehmedovića (KBV Kurto) 3:0, ½  Dzajić (Ljutoć) 3:0; f. Mujkić (Radnički )3:0. Odlično parirao protivnicima brzom pokretljivoću i dobro usmjerenim boksačkim tehnikama, što je kod sudaca ostavilo odličan dojam poznavanja tehnike kick lighta.

Ena Čorak u konkurenciji mlađih kadetkinja u point fightingu također je zabilježila dobar rezultat os vojivši drugo mjesto. U polufinalu je pobijedila Dalilu Redžić (Cazin) 10:4; dok finale predala Lamiji Hamalić (Cazin) zbog lakše ozljede lakta.

43322971_2119393544738984_6630042496875364352_n

U isto vrijeme u Topuskom su se natjecali naši limači i mlađi kadeti, gdje su zabilježili vrlo dobre rezultate. Ekipu je vodio trener Dalibor Burmudžija. Prvo mjesto je osvojio Vanja Burmudžija u point fightingu -42 kg, kod dječaka početnika Luka Ptičar -28kg.

Drugo mjesto je osvojio u point fightingu DP Hrvoje Koprek +32kg, Antonel Tomašković +32kg, Patrik Šimunović -25kgdječaci, Matko Prebeg +47kg kadet. Treće mjesto osvojili su: kadet Matija Ptičar +47kg, kadetkinja Anđelina Filipović-37kg, dječak Patrik Šulc-32kg, djevojčica Renata Hoško-28kg. U eliminacijama četvrt finala ispali su: Tara Gačeša, Mihael Salvador, Mateo Šepek, Kristijan Koprek.

Kutinjanima slijede sad još nastupi do ‘Kutina Opena 2018’: Novigrad, Slunj, Zagorje ob Savi….

Izvješće pripremio: Josip Cerovec, trener