SPORT

Pet medalja za JAK u Varaždinu

“Vesele nas rezultati, što je znak da smo dobro radili ovog ljeta i jeseni”

"Vesele nas rezultati, što je znak da smo dobro radili ovog ljeta i jeseni"

U Varaždinu je proteklog vikenda održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever (HALS) za sve kategorije. Nastupilo je oko 500 natjecatelja iz 23 kluba sjeverozapadne Hrvatske, a boje JAK-a zastupalo je 6 članova.

jak vž

I ovoga puta postignuti su odlični rezultati – osvojeno je 5 medalja i postignuto je isto toliko osobnih rekorda. U konkurenciji limačica osobni rekord i 6. mjesto na 400m osvojila je Lana Radulović, Karla Glavinić je u utrci na 200m prepone popravila osobni rekord za više od 3 sekunde i osvojila 8. mjesto u konkurenciji mlađih kadetkinja.

22551694_1186525091446993_1896726792_n

Medalju, i to zlatnu osvojio je Mihael Prelesnik uvjerljivom pobjedom na 400m u konkurenciji limača, a opet je najviše uspjeha bilo na preponama – Marina Tomić osvojila je srebro na 400m prepone kod mlađih juniorki, a dvostruku pobjedu zabilježile su Josipa Gajdoš (novi osobni rekord) i Morena Milašinović kod starijih juniorki na 400m prepone. Josipa je osvojila još jednu medalju – 3. mjesto na 200m u konkurenciji starijih juniorki.

22497698_1186525101446992_565036096_n

Vesele nas rezultati i postignuta vremena, što je znak da smo dobro radili ovog ljeta i jeseni. Pomalo mi je žao što je gotova sezona na stazi, do kraja sezone očekuju nas još ulične utrke i krosevi na kojima se nadamo da ćemo potvrditi dobru formu naših atletičara. Trideset naših članova nastupilo je na humanitarnoj utrci “Novska za nju” – od dječjih utrka do utrke na 5 km, gdje smo također osvojili nekoliko odličja.

Izvješće pripremio: Neven Šepović