Hej, tražiš nešto?

SPORT

Matija Sloup za centimetar ostao bez bronce!

Osobnim rekordom zauzeo je ono najnezahvalnije četvrto mjesto

Kutinčanin Matija Sloup u pravom trileru u kugli kategorije atletičara niskim rastom, s osobnim rekordom od 9,81 metar zauzeo je ono najnezahvalnije četvrto mjesto.

Do bronce Sloupu je nedostajao jedan, ali tako veliki centimetar. Broncu je osvojio Kinez Chen Zhenyu koji je bacio kuglu na 9,82 metra. Svjetski prvak je Iračanin Tnaiash Garrah s 10,49 metara, dok je srebro osvojio Portugalac Monteiro Miguel s daljinom od 9,86 metara.

Nakon dana predaha za hrvatske atletičare tako je nastavljeno natjecanje na 8. IPC Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom koje se održava na stadionu u Queen Elizabeth Olympic Parku u Londonu.

Sutra nastupa u kugli Marijan Presrečan u svojoj kategoriji tjelesnog oštećenja.