Darinko Dumbović, gradonačelnik Grada Petrinje i zastupnik u Hrvatskom saboru u svom obraćanju povodom Dana Hrvatskog sabora navodi:

„Dan je Hrvatskog sabora. To je dan spomena na konstituiranje prvog demokratski izabranog višestranačkog Sabora , 30. svibnja 1990. Čast mi je i ponos da u Saboru zastupam našu Petrinju, Sisačko – moslavačku županiju, posebno područje Banovine, koje je godinama zapostavljano.

Sisačko – moslavačka županija je u Domovinskom ratu dala velike žrtve za obranu domovine i naše područje treba postati strateški interes Republike Hrvatske. Kao saborski zastupnik posebno se zalažem za stambeno zbrinjavanje prognanih Hrvata, protiv odlaganja nuklearnog otpada na Trgovskoj gori. Zalažem se za energetski, ekološki i gospodarski efikasnu županiju, bolju komunalnu i društvenu infrastrukturu, bolju prometnu povezanost i bolju kvalitetu života za sve naše građane.

Glas građana naše županije mora se čuti u Hrvatskom saboru! To je moja obaveza i obećanje!“


 

 

 

 

“Glas građana naše županije mora se čuti u Hrvatskom saboru!”
0.00(0 glasova)
Komentara(0)

Napišite komentar